מתי הגיע הזמן להתגרש

מתי הגיע הזמן להתגרש

בני זוג רבים שנישאו מתוך אהבה וציפייה לשנים טובות יחד, חשים במהלך הנישואין שהם כבר לא כל כך בטוחים בקשר ביניהם. חלק מהזוגות הללו חושבים על גירושין.

ההחלטה להתגרש היא אחת ההחלטות הקשות ביותר שיש לקבל במידה שמתעורר רצון להיפרד, לכן חשוב לבדוק שההחלטה נובעת מסיבות נכונות.

חלק מבני הזוג שעוברים משבר בזוגיות, חושבים על גירושין משום שהם עוברים משבר אישי. המשבר יכול להיות תוצאה של השגרה של מערכת היחסים, שינויים פיזיים או תחושה של חוסר מימוש עצמי. לפעמים מדובר על משבר אמצע החיים שגורם לאחד הצדדים או לשני הצדדים לרצות להיות יותר לבד, להגשים חלום או להתגעגע לגילאים צעירים יותר. כמו כן, יכול המשבר להיות משבר כלכלי או להיות תוצאה של בגידה. כמובן, שהמשבר יכול להתעורר בשל סיבות אחרות.

ליצירת קשר: ניתן להשאיר פנייה או לחייג למספר 052-9787213

מתי הגיע הזמן להתגרש

בדיקה – מהו הרקע לגירושין?

בפסקה הקודמת הוצגו מגוון סיבות שיכולות לגרום לאחד הצדדים או לשני הצדדים לחשוב על גירושין. לצד הסיבות שהוזכרו, ניתן לומר שקיימים שני סוגים מרכזיים למשברים של זוגות נשואים: המשבר יכול להיות פתאומי ולהופיע בשל אירוע שהתרחש, או לחלופין – להיות תוצאה של הצטברות הדרגתית של מריבות, תחושת אשמה, כעסים ורגשות שליליים אחרים.

במקרה שמדובר על משבר פתאומי שהתעורר בשל אירוע, יש לבדוק האם האירוע עשוי לחזור על עצמו או שהוא התרחש באופן חד פעמי.

לפעמים, למרות האירוע, ניתן לשקם את הנישואין. במקרים אחרים לא ניתן להשיב את המצב לקדמותו.

במקרה שהאירוע הוא תוצאה של התדרדרות מתמשכת, חשוב להבין האם אפשר להחזיר את האהבה או האם היא נגמרה ולא ניתן להשיבה. במקרים רבים, האירוע שפוגע בנישואין הוא בגידה, במקרה זה יש להבין האם הבגידה הייתה חד פעמית או שהיא נמשכה לאורך זמן.

כמו כן, יש הבדל בין בגידה שהתרחשה בשל משיכה מינית בלבד ובין רומן אהבה. במידה שניתן להחזיר את האמון שנפגע ומעוניינים לשקם את הנישואין, ייתכן מאוד שכדאי לעשות זאת, אך במקרה שלא ניתן להשיב את האמון, כדאי לשקול גירושין. במקרים בהם יש ילדים ההחלטה קשה עוד יותר. למרות זאת, במידה שהזוגיות גורמת לסבל, אין הצדקה לשמר אותה.

כשרוצים לשקם את הנישואין

לפעמים ניתן לשקם את הנישואין ובמידה שהדבר נעשה בשל הסיבות הנכונות, שווה להילחם על הזוגיות. לא פשוט לשקם קשר שהתערער, כדי לעשות זאת חייבים בני הזוג לנהוג בכבוד זה עם זו, להקשיב אחד לשנייה, לנהוג בסבלנות וסובלנות ולרצות באמת לשקם את הקשר.

פעמים רבות כדאי להיעזר בבעל מקצוע שמתמחה בתחום ויכול לסייע לצדדים לתקשר זה עם זו בצורה טובה, פתוחה וכנה ולהגיע להבנות ופשרות.

במידה שאין לבני הזוג את הרצון והנכונות לעבוד על הקשר, ובמקרים בהם הפערים גדולים ובני הזוג לא מעוניינים להגיע לפשרות, לא ניתן להימנע מגירושין שכן האופציה השנייה היא להישאר נשואים ולסבול.

מתי הגיע הזמן להתגרש

 לחשוב קדימה – מה יקרה לאחר הגירושין?

במקרה שמגיעים להסכמה שלא ניתן להציל את הנישואין, יש לחשוב על העתיד. לצד המחשבה, יש לזכור שפעמים רבות לא ניתן לחזות את העתיד – ייתכן שהמצב ישתפר, שתהיה אהבה חדשה, שהחברים ובני המשפחה יסייעו, שהילדים לא יפגעו בצורה קשה ושהמצב הכלכלי לא יתערער באופן שיפגע ברמת החיים.

מנגד – ייתכן שהבדידות תקשה, שלא יהיה קל למצוא קשר זוגי חדש, שהילדים יפגעו באופן קשה ושהמצב הכלכלי ידרדר. חשוב מאוד לא להיכנע לפחדים ולחשוב גם על הפן החיובי של הדברים.

כפי שצוין בתחילה –  אחת ההחלטות הקשות ביותר שאדם מקבל בחיים היא להתגרש. המטרה של צפיית הקשיים אינה למנוע את הגירושין, אלא לאפשר לבני הזוג לראות את התמונה, להתכונן, ולתכנן. לפני הגירושין, בתקופת הגירושין ובתקופה שסמוכה לה, חשוב שבני הזוג יקיפו את עצמם באנשים שיתמכו בהם בתקופה הקשה.

כמו כן, חשוב לשוחח עם הילדים בצורה נכונה ולמצוא עורך דין שמתמחה בדיני משפחה. עורך דין שמתמחה בתחום ינסח הסכם גירושין מפורט ומדויק שיצפה קשיים עתידיים, ישמור על האינטרסים והזכויות של הצדדים ויפחית את הסיכונים. נוסף על כך, כדאי למצוא מטפל טוב שמתמחה בגירושין ולבצע הכנות נוספות שיוכלו להקל על התהליך.

עוד באתר:

גישור לפני גירושין

איך מתגרשים בהסכמה

ניסוח הסכם גירושין

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
עורך דין גירושין

עורך דין גירושין

מתמחה במגוון דיני המשפחה וגירושין, לרבות הסכמי גירושין, הסכמי ממון, צוואות ועוד.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות, חייגו: 052-9787213
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

כל הזכויות שמורות – אין להעתיק תוכן ללא אישור מפורש מבעלי האתר.

חברים שלנו ברשת:
עורך דין פלילי – מנשה רון
עורך דין גירושין – יונית גזל

Call Now Button052-9787213