עו"ד יורי גיא רון

עו"ד יורי גיא רון ייצג את בני הזוג במקרה מוזר בבית משפט השלום בבאר שבע

בני זוג הודו בעבירות על חוקי אישות – השופטת מנעה הרשעתם

נגד בני הזוג הוגד אישום על 3 עבירות : זילות בית הדין כשביצעו עבירה בהפגנתיות נוכח הדיינים, הפרת הוראה חוקית ועריכת נישואין אסורים.

שופטת שלום בבאר שבע נמנעה אתמול מהרשעתם בדין של מפקד מתנדבי יחידת החילוץ מערד, נמרוד שילוח (36) ושל רעייתו מיכל. הם חזרו בכך , כי לפני 3 וחצי שנים ערכו טקס נישואין אסור באולם הדיינים של בית הדין הרבני בבאר שבע, מייד לאחר שהדיינים קבעו כי השניים היו פסולי חיתון.

[elementor-template id="916"]

כיום נשואים השניים בחוק, לאחר שנישאו בטקס מעורב, דתי ואזרחי כאחד.

בקשתם של נמרוד ומיכל שילוח להתחתן נידונה בבית דין הרבני בבאר שבע וביום 21.5.90 הודיעו הדיינים לבני הזוג , שאסור להם להתחתן כיוון שהאישה גרושה והגבר, כהן.

בתגובה, אמרו בני הזוג לדיינים, שהדיינים עצמם יהיו עדיהם לנישואין ונמרוד שילוח אמר לזוגתו: "הרי את מקודשת לי כדת משה וישראל" מזכיר בית הדיו הרבני , הרב שלמה קליין, התלונן נגד בני הזוג במשטרה ונמרוד שילוח נעצר ליומיים , בשל זילות בית הדין.

הפרשה עוררה בשעתו סערה ציבורית ובסופו של דבר התחתנו בני הזוג שילוח בטקס מעורב , דתי ואזרחי, כשנמצא רב שהסכים לערוך עבורם את החופה ביפו, לאחר שחתמו גם על חוזה נישואין אזרחי. נגד בני הזוג הוגש כתב אישום על ביצוע 5 עבירות : זילות בית הדין כשביצעו עבירה בהפגנתיות נוכח פני הדיינים, הפרת הוראה חוקית ועריכת נישואין אסורים. הם ביקשו מהיועץ המשפטי לממשלה לעכב את ההליכים המשפטיים נגדם ובאמצעות פעילי תנועת מרצ מחו על הפרת זכויותיהם האזרחיות .

לאחרונה, הושגה עסקת טיעון בין התביעה לבין בני הזוג שילוח.

התביעה מחקה מכתב האישום את האישום של זילות בית הדין ובני הזוג הודו בביצוע עבירות של הפרת הוראה חוקית ועריכת נישואין אסורים.

אתמול ביקש סניגורם של בני הזוג , עו"ד יורי גיא רון, להקל עם מרשיו וגם התביעה הסכימה, שהם לא יורשעו בפלילים, הסניגור טען, שבאקט הנישואין ההפגנתי, לא התקיימו הרכיבים של טקס הנישואין ולכן , העבירה של הפרת ההוראה החוקית הייתה הפרה פורמלית בלבד, הוא גם ציין שבתיק בית הדין הרבני לא נמצאו ראיות לאיסור הנישואין שהטילו הדיינים ואסרו על מיכל להינשא לנמרוד שילוח. הסניגור טען עוד , שבינתיים נישאו בני הזוג כחוק והבעל פועל כמפקד יחידת החילוץ של ערד, הינו אדם חיובי ללא כל עבר פלילי וכזו גם רעייתו.

השופטת חני סלוסקי קבעה שעל פי הודאת בני הזוג הם אכן ביצעו את שתי העבירות שיוחסו להם. אולם, נוכח עמדת התביעה, עברם הנקי של בני הזוג וכן נוכח הנסיבות המיוחדות של המקרה, נמנעה השופטת מהרשעתם בפלילים.

השופטת חייבה כל אחד מבני הזוג לחתום על התחייבות בסך אלפיים שקל, לכך שבמשך שנתיים הם יימנעו מהפרה דומה של הוראה חוקית.