ייעוץ גירושין – כל כך הרבה עצות, איך מחליטים מה לעשות?

ייעוץ גירושין – כל כך הרבה עצות, איך מחליטים מה לעשות?

מכירים את זה שמישהי יולדת, מסתובבת עם העגלה בפארק ומתחילה לקבל עצות מכל מי שנמצא מסביב?

בואו נודה בזה – זה מאוד מרגיז.

העצות ה"נדיבות" הללו מזכירות מאוד את העצות שמקבלים הרבה זוגות שמחליטים להתגרש. נושא הגירושין גורם לאנשים לזקוף אוזניים ופעמים רבות להעביר את הידיעה שהתקבלה אליהם לאנשים נוספים, השמועות עוברות במהירות כך שגם אנשים שלא היו אמורים לדעת על הגירושין מודעים להם וכך מתווספות להן העצות לעצותיהם של החברים ובני המשפחה.

[elementor-template id="916"]

במילים אחרות: מדובר על "תענוג צרוף" למתגרשים – עכשיו נאלצים בני הזוג שגם כך נמצאים במצב רגיש להתמודד עם העצות שנשלחות אליהם כמו חצים.

אז איך מתמודדים עם כל העצות האלו? ננסה לענות על כך.

עצות של בני משפחה וחברים – איך להתייחס אליהן?

החברים שלכם יכולים להיות רווקים, זוגות שחיים באושר, גרושים שמחים או גרושים שנשארו עם תחושת מועקה כתוצאה מתהליך הגירושין שעבר עליהם – מה שבטוח הוא שלכל אחד מהחברים שלכם יש את הסיפור האישי שלו ואת האופן בו הוא תופס את המושגים: "נישואין" ו"גירושין".

יש אנשים שסוגדים לרעיון הנישואין וחושבים שיש להילחם על הקשר – לא משנה מה קורה, על אחת כמה וכמה אם יש ילדים ויש זוגות שמאמינים שאם בני הזוג ניסו ולא הצליחו עליהם להיפרד. חלק מהאנשים סבורים שבכלל לא צריך לנסות ואם יש ספק – אין ספק. לדעתנו, זוהי טעות גדולה. בחיים תמיד יש ספקות ונכון ובריא לשמוע אותן ולשקול את המצב תוך התחשבות בכל הגורמים.

ייתכן מאוד שהחברים שלכם מעוניינים בטובתם, אך גם אם הם חושבים שהם מבינים את הנושא או אפילו עשו תואר בפסיכולוגיה, אפשר (עם דגש על אפשר) לשמוע את דעתם, לראות אם עצתם מתאימה לכם באופן מלא או חלקי ואם לא – לסלק אותה מדרככם. יש אנשים שקולטים את מצב העניינים ויש אנשים שמנותקים מהמציאות, חשוב שתבחינו ביניהם.

מעבר לזאת, יש חברים שפשוט אוהבים את בן או בת הזוג שלכם ולא רוצים לראות אותם נעלמים מחייהם – חברים אלו לא נוהגים באופן אובייקטיבי. אופציה אחרת היא שהחברים כל כך דואגים לכם וחוששים שלא תמצאו בן זוג חדש או בת זוג חדשה עד שהם לא יכולים לחשוב על פרידה. כמו כן, יש חברים שאינם חברים אמיתיים באמת ומתחת לפני השטח הם נהנים לראות שאנשים אחרים חווים קשיים (זוהי הזדמנות טובה להיפרד מהם לשלום, אבל לא נעסוק בזה כעת).

כשבן משפחה או חבר נותנים המלצה על עורך דין, מה לעשות?

במידה שיש לכם קרוב משפחה או חבר שיכולים להמליץ לכם על עורך דין גירושין, כדאי להתחשב בדעתם אך תוך כדי כך חשוב לזכור שייתכן שהמלצתם נובעת מסיבות שונות.

ייתכן שהממליץ מקבל על ההמלצה שלו סכום כספי מסוים והדבר חשוב לו יותר מאושרכם (זוכרים שהזכרנו את נושא החברים האמיתיים? לצערנו, הדבר יכול לקרות גם במקרה של בני משפחה).

כמו כן, יכול להיות שהממליץ נעזר בעורך הדין בעבר ושהוא מספר לעצמו שהוא ניצח את בן או בת זוגו, במקרה זה יש לדעת שלא תמיד הדבר נכון, הרבה אנשים רוצים להאמין שידם על העליונה רק כי נוח להם לחשוב כך.

נוסף על כך, יכול להיות שהממליץ מציג בפניכם עורך דין שמתמחה בפלילי או בתחום אחר ומכיוון שהוא מקצועי בעיניו הוא מניח שאותו עורך דין יעניק שירות מקצועי גם בתחום הגירושין למרות שהוא לא מתמחה בו. כאן נדגיש שבחירה בעורך דין שאינו מתמחה בגירושין הינה טעות גדולה, עורך דין שמתמחה בתחום הגירושין יהיה מנוסה פי כמה וכמה מעורך דין שמתמחה במספר תחומים.

קבלת ייעוץ מיועץ סוציאלי או פסיכולוג

ייעוץ גירושין

להחלטה להתגרש מתלווים רגשות קשים שאינם פוסחים על אף אחד מבני הזוג כך שגם אם החלטתם ביחד על הגירושין, גם אם אתם יזמתם את הגירושין וגם אם הצד השני החליט שהוא רוצה להתגרש, עדיין תאלצו להתמודד עם התחושות הקשות.

רוב המתגרשים חשים תסכול, חרדה, דכאון, החמצה, אשמה, זעם ורגשות אחרים או נוספים. דרך טובה להתמודד עם התהליך תהיה לקבל ייעוץ פסיכולוגי שיסייע בעיבוד הרגשות.

ייעוץ פסיכולוגי יוכל לעזור למתגרשים לראות בגירושין אפשרות להתחזק, ללמוד ולגדול. קבלת ייעוץ מעובד סוציאלי או פסיכולוג יוכלו לסייע לבני הזוג גם במהלך ההחלטה – כמובן שהם לא יגידו את המילה האחרונה, ההחלטה צריכה להגיע מבני הזוג, אך הם יוכלו לבחון את מערכת היחסים ביחד ולהסיק מסקנות.

עורך דין

עורך דין גירושין יוכל לסייע לבן או בת הזוג להחליט האם לתבוע את הצד השני. נזכיר שחוק הגישור קובע שלפני הגשת תביעה צריכים בני הזוג לנסות להגיע להסכמה ורק אם ניסיונותיהם לא צלחו הם יכולים לפנות אל בית המשפט.

במקרה שהוחלט לתבוע את בן או בת הזוג, יוכל עורך הדין לסייע לתובע להחליט האם להגיש את התביעה בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני וכמובן לספק ייעוץ בנוגע להמשך התהליך. חשוב לזכור שיש גם עורכי דין שפועלים כמגשרים. מיד נסביר על גישור גירושין.

ייעוץ גירושין

קבלת ייעוץ ממגשר

המגשר יכול לבחון את האינטרסים השונים בנוגע להסדרי ראיה, מזונות, רכוש ונושאים נוספים ולסייע לבני הזוג להגיע לפתרון יעיל ולהימנע מהגעה אל בית המשפט – דבר שיפגע בקשר בין בני הזוג, יפגע בילדים ויהיה כרוך בעלויות גבוהות.

קבלת ייעוץ ממגשר לא מחליפה ייעוץ פסיכולוגי אך מגשר מנוסה, רגיש, אמפתי וסבלני יוכל לספק ייעוץ שיועיל לבני הזוג גם במישור הרגשי.

במידה שהחלטתם להתגרש חשוב שתקשיבו לעצמכם ושתתייחסו לעצות שמגיעות מאנשים שרוצים בטובתכם ומחוברים למציאות ומבעלי מקצוע מנוסים. בסופו של דבר ההחלטות הנכונות נמצאות אצלכם כך שלאחר שתקשיבו ותבררו את ההמלצות נסו לחשוב עם עצמכם ולהבין מה נכון לכם.

לקריאה נוספת: