איך למצוא עורך דין גירושין מומלץ?

איך למצוא עורך דין גירושין מומלץ?

בחירת עורך דין עשויה להיות שלב קשה ביותר שכן מעבר לכך שהפנייה אל בעל המקצוע היא הפעולה הראשונה שהמתגרשים מבצעים כדי לקדם את תהליך הגירושין, מדובר בבחירה קשה. עורך הדין שייבחר ישפיע בצורה ניכרת על כל תהליך הגירושין – על התהליך הרגשי שעוברים בני הזוג וילדיהם, על ההוצאות הכלכליות, על משך התהליך ועל התחושה שתישאר לאחר מכן ותלווה את בני הזוג בהמשך חייהם.

בשנת 2017 פרסם מגזין דה מרקר שרק בישראל פעילים 62,260 עורכי דין. מספר זה מהווה 80% מכלל בעלי הרישיון שמורשים לעסוק בעריכת דין בארץ. המספר הגבוה של עורכי הדין מקשה מאוד על הבחירה אך באמצעות התמקדות בקריטריונים מסוימים ניתן לבצע בחירה נכונה.

8 קריטריונים לבחירת עורך דין גירושין

  1. התמחות בתחום הגירושין – חשוב מאוד לבחור בעורך דין שמתמחה בתחום הגירושין. עורך דין שמתמחה בתחום יהיה בקיא ובעל ניסיון רב יותר מעורך דין שמתמחה בתחומים אחרים, כמו למשל: תחום התעבורה, פלילי או מסחרי. משרדים שמתמחים בהרבה תחומים פחות מנוסים בכל תחום ובחירה בהם עלולה לפגוע בכל התהליך.

*זהירות – לפעמים קל יותר לבחור בעורך דין שמכירים או אפילו בחבר שעוסק בעריכת דין אך לא מתמחה בתחום הגירושין. בחירה בעורך דין מוכר או אפילו קרוב מאוד שלא מתמחה בתחום הינה בחירה שגויה. מעבר לכך, הבחירה עלולה להתברר כלא נכונה גם בשל הקרבה שעלולה לפגוע ביכולתו של עורך הדין להישאר אובייקטיבי.

ליצירת קשר: ניתן להשאיר פנייה או לחייג למספר 052-9787213

  1. עורך הדין שמטפל בתיק – לא מעט אנשים שמעוניינים להתגרש מגיעים לפגישת ייעוץ שמתקיימת מול בעל המשרד. אותם אנשים יכולים להתרשם מעורך הדין שנמצא עמם אל לאחר מכן לגלות שאחד השכירים יטפל בתיק. כדי למנוע אי הבנות חשוב לוודא שאותו עורך דין עמו מתקיימת פגישת הייעוץ הוא בעל המקצוע שיטפל בתיק.
  2. עלויות – ישנם פערים גדולים בין המחירים שגובים עורכי הדין. שכר הטרחה שהוא הגורם המרכזי שמשפיע על העלויות תלוי מאוד בוותק ובמוניטין של המשרד. חשוב לציין שעורך דין שעובד במשרד גדול, מפואר ובעל מוניטין לא תמיד יעניק את השירות הטוב ביותר, לפעמים עדיף לבחור דווקא בעורך דין שעובד במשרד קטן משום שהוא ישקיע יותר כדי להוכיח את עצמו ויעניק יחס אישי יותר. עם זאת, יש להימנע מבחירה בעורך דין שגובה מחיר נמוך באופן קיצוני ועובד במשרד מוזנח, עורך דין שגובה מחירים נמוכים עשוי לעסוק בכמות עצומה של תיקים בו זמנית ולא להצליח לטפל בתיקים באופן יסודי. מעבר לכך, ייתכן שעורך הדין פשוט לא מקצועי.

*תמיד כדאי לבחון מספר עורכי דין, וכמובן – לבדוק מהו המחיר של פגישת הייעוץ (חלק מעורכי הדין לא גובים כספים עבור פגישת הייעוץ הראשונה ואף אינם מגבילים אותה בזמן).

  1. שפה – מקצוע עריכת הדין דורש מבעלי המקצוע לדבר בשפה גבוהה – "שפה משפטית" שפעמים רבות קשה מאוד להבנה. כאשר עורך דין מספק שירות ללקוח עליו לדבר בשפה פשוטה וברורה כדי שהאדם שנעזר בו יוכל להבין את התהליך כהלכה ולהתכונן אליו כראוי.
  2. כימיה, סבלנות ורגישות – גירושין הם נושא רגיש, הדבר ברור לכל ולכן יש לבחור בעורך דין שניחן באמפתיה, סבלנות ורגישות. שילוב בין מקצועיות, סבלנות ורגישות ייצור כימיה טובה ויאפשר ללקוח להרגיש בנוח ולחשוף מידע אישי. כמו כן, צריך עורך הדין לנהוג באובייקטיביות ולהתמקד בשמירה על מצבם הרגשי של הילדים כך שצרכיהם יקבלו מענה מלא ככל אשר ניתן.

עורך דין שעובד טוב עם אנשים, מנוסה בפתרון בעיות ויודע כיצד לנהל משא ומתן עם עורך הדין של הצד השני ומול בית המשפט יגרום ללקוח לבטוח בו ויגדיל את הסיכויים לכך שהתהליך יעבור בצורה סבירה ואפילו טובה.

  1. הכרת סגנון השפיטה והערכה מהשופטים – עורכי דין שמכירים את סגנון השפיטה של שופטים מסוימים שעשויים לנהל את המשפט ומוערכים על ידם יוכלו לפתח אסטרטגיה שמתאימה לאופיו של השופט ולשפר את סיכויי ההצלחה של הלקוח.
  2. גישור – עורך דין גירושין שעוסק בגישור יוכל למנוע הגעה אל בית המשפט ויש לדבר יתרונות אדירים. עורך דין שמתמחה בגישור וניחן בסבלנות ואמפתיה יוכל לסייע בהתמודדות עם כעסים ומתחים ולהפחית בצורה משמעותית את עלויות הגירושין. חשוב לשים לב ולבחור בעורך דין שמלווה את לקוחותיו לאורך כל התהליך ומעניק להם יחס אישי גם לאחר שהם חותמים על גבי הסכם שכר הטרחה.
  3. המלצות – חשוב מאוד לבקש המלצות ואף לפנות אל הלקוחות של עורך הדין ולשאול אותם שאלות בנוגע לרמת השירות שהם קיבלו. יש לבדוק מהם אחוזי ההצלחה של עורך הדין, האם הוא העניק ללקוחות יחס אישי, האם הם סמכו עליו והאם הוא היה נאמן להם. הרבה תלונות מוגשות נגד עורכי דין, לפעמים הן מוצדקות ולפעמים לא – יש לבדוק את הנושא לפני שמקבלים החלטה ובוחרים את עורך הדין. נקודה חשובה נוספת – תמיד כדאי לוודא שעורך הדין מחזיק ברישיון.

אלו היו 8 קריטריונים חשובים בהם יש להתחשב לפני שבוחרים עורך דין גירושין. בהצלחה!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
עורך דין גירושין

עורך דין גירושין

מתמחה במגוון דיני המשפחה וגירושין, לרבות הסכמי גירושין, הסכמי ממון, צוואות ועוד.

Call Now Button052-9787213