גירושין בהסכמה – להגיע להסכמות ולשמור על קשר תקין בהמשך

גירושין בהסכמה – להגיע להסכמות ולשמור על קשר תקין בהמשך

גירושין בהסכמה – כשמם, מתקיימים כאשר שני הצדדים מעוניינים להתגרש. לצד ההסכמה בנוגע לגירושין צריכים שני הצדדים לחתום על הסכם גירושין. הסכם נכון ויעיל יוכל לחזות קשיים עתידיים שיופיעו בעקבות הפרידה ויסדיר את המחלוקות שעשויות להיווצר. קיום דיאלוג פתוח וגיבוש הסכם הוגן יקלו על הצדדים ועל הילדים (במידה שישנם).

רוב הסכמי הגירושין שנעשים בהסכמה עוסקים בנושאים הבאים:

  • מזונות – בני הזוג מגיעים להסכמה בנוגע לסכומים שמשולמים על מזונות. לרוב, עוסקים ההסכמים במזונות ילדים. סכום המזונות עשוי להשתנות במקרים קיצוניים. כאשר מנסחים את ההסכם יש לוודא שכל ההוצאות על הילדים נמצאות בו.
  • הסדרי ראיה – ההסכם מפרט עם איזה צד הילדים יישארו ומתי הם יפגשו עם הצד שלא קיבל חזקה עליהם, יש להתייחס בהסכם לימי חול, חגים, סופי שבוע, נסיעות לחו"ל ומועדים רלוונטיים נוספים.
  • מתן גט – ברוב המקרים מתבצעת החתימה של הצדדים שהגיעו להסכמה בנוגע לגירושין בבית המשפט הרבני. במקרה שהדיינים רואים ששני הצדדים מעוניינים להתגרש מתבצע הגט. כדי למנוע מצב בו צד אחד יתחרט לאחר שנתן את הסכמתו יש לקבוע את מועד הדיון במהירות.
  • חלוקת רכוש – חלוקת הרכוש כוללת את הרכוש ואת הזכויות שהצדדים צברו במהלך הנישואין. יש לוודא שכל אחד מהצדדים מודע לרכוש בו מחזיק הצד האחר.
  • חינוך – לפעמים הצד שמגדל את הילדים חוזר בשאלה או בתשובה ומחנך את הילדים לפי אמונותיו החדשות, כתוצאה מכך נוצרים פערים גדולים בין הצד שלא מחזיק בילדים ובין הילדים. הכנסת נושא החינוך בהסכם הגירושין והגעה להסכמה בנוגע לסוג החינוך שהילד יקבל והאופן בו ההורים יהיו שותפים בקבלת החלטות תוכל למנוע היווצרות פערים מסוג זה.

יתרונות נוספים של גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה

להסכם גירושין בהסכמה יש יתרונות נוספים. היתרון הראשון שנציין הוא מהירותו של התהליך. במידה שבני הזוג מבצעים את תהליך הגירושין בבית המשפט הם עשויים להימצא במתח מתמיד במשך חודשים ואפילו שנים. הסיבה לזמן הממושך שיש לחכות כאשר פונים אל בית המשפט היא העומס שמוטל על מערכת המשפט בישראל והשיטות בהן נוקטים חלק מהצדדים שמתגרשים כדי לדחות את הדיונים. במקרים בהם מדובר על גירושין בהסכמה ניתן לסיים את התהליך בזמן קצר שכן אין צורך בהרבה פגישות כדי להגיע להסכמה בנוגע לעניינים שונים. באמצעות הגישור יכולים בני הזוג להיפרד במהירות ולהמשיך בחייהם תוך הפחתת הנזקים בקשר שלהם ועם מינימום פגיעה רגשית בילדים.

[elementor-template id="916"]

יתרון נוסף של גירושין בהסכמה הוא החיסכון בעלויות. כאשר בני הזוג פונים אל מערכת המשפט עליהם לשלם סכומים גבוהים מאוד משום שכל אחד מהם צריך לשלם שכר טרחה לעורך הדין. נוסף על שכר הטרחה על בני הזוג לשאת בהוצאות נוספות כמו למשל: אגרות, ערעורים ושירותי שליחים. במקרה שבני הזוג מתגרשים בהסכמה ונעזרים במגשר פוחתות העלויות בצורה נכרת.

מדוע צריך עורך דין בתמונה?

גם במקרים בהם בני הזוג מגיעים להסכמה בנוגע לכל הנושאים החשובים הם זקוקים לעורך דין גירושין שינסח את ההסכם. עורך דין גירושין יבחן את כל ההסכמות, יוודא שכל הנושאים נמצאים בהסכם, ינסח את ההסכם ויחתים את בני הזוג על המסמכים הרלוונטיים.

פעמים רבות מחליטים בני הזוג לגשת למגשר גירושין. תחום הגישור הינו נרחב ביותר ובמקרה שמדובר על גירושין יש לבחור במגשר שהוא גם עורך דין גירושין. חשוב מאוד לוודא שהמגשר הוסמך לעסוק בגישור בתחום דיני משפחה.

עורך דין גירושין שפועל גם כמגשר גירושין וצבר ידע וניסיון יסייע להצלחת התהליך. כמובן שההצלחה תלויה גם בנכונות של בני הזוג ובשאיפתם להגיע לפשרות ולשמור על קשר תקין ככל אשר ניתן בינם ובין הילדים במהלך התהליך ולאחר הפרידה.

מידע נוסף לקריאה: