איך מתגרשים בהסכמה?

איך מתגרשים בהסכמה?

כשרוב האנשים חושבים על גירושין הם מדמיינים תמונה קשה בה בני הזוג נאבקים זה בזו, אך חשוב לדעת שלא תמיד התמונה נראית כך ושניתן גם לבצע את הגירושין בהסכמה.

איך מתגרשים בהסכמה? גירושין בהסכמה מערבים גם הם רגשות קשים, בכל זאת מדובר על פירוק זוגיות ובמקרים רבים פירוק משפחה, אך מבחינות רבות הם הרבה יותר פשוטים מגירושין ללא הסכמה שעלולים להמשך זמן רב, לעלות ביוקר ולפגוע בכל בני המשפחה בצורה ניכרת.

איך מתגרשים בהסכמה? לשתף פעולה כדי להתגרש

למרות שתהליך גירושין בהסכמה פשוט יותר מגירושין שאינם בהסכמה צריכים בני הזוג לגלות נכונות רבה ולנהוג זה בזו בסבלנות. פעמים רבות זקוקים הצדדים לזמן כדי לעכל את העובדה שהזוגיות מתפרקת ולחשוב על כל הנושאים שקשורים לפירוק. בני הזוג צריכים לתת זמן אחד לשני כדי לחשוב על הדברים ולא להלחיץ זה את זו.

[elementor-template id="916"]

כמו כן, צריכים בני הזוג להקשיב זה לזו ולנהוג בסובלנות – לשמוע את הצד השני ולתת לו כבוד גם אם הדעות אינן דומות. יחד עם זאת, על בני הזוג לדעת מהם הנושאים שחשובים להם באמת ואילו ויתורים הם לא יכולים לבצע שכן ויתורים אלו יגרמו להם לחוש תסכול בהמשך. לצד הנושאים עליהם לא ניתן להתפשר על בני הזוג לנסות להגיע לעמק השווה.

איך מתגרשים בהסכמה?

בני זוג שמשתפים פעולה ונעזרים בעורך דין גירושין לצורך ניסוח ההסכם יוכלו להימנע מהגעה לדיונים מפרכים בבית המשפט, דיונים שעלולים לעורר רגשות קשים במיוחד. כמו כן, יחסכו בני הזוג זמן רב, כספים ויצליחו להיפרד בצורה מכבדת, דבר חשוב ביותר בעיקר במקרים בהם יש לבני הזוג ילדים. לאחר הגשת הסכם הגירושין לבית המשפט הוא יאושר ובני הזוג יוכלו להמשיך בחייהם.

הסכם גירושין – מה הוא כולל?

הסכם גירושין שנעשה באופן קפדני ומחושב יוכל להפחית את החיכוכים בעתיד, הסכם זה צריך להיות מנוסח היטב בכל מקרה שהוא – בין אם מדובר על זוג ללא ילדים ובין אם מדובר על זוג עם ילדים. רוב הסכמי הגירושין כוללים את הנושאים הבאים:

  • חלוקת רכוש – לפי החוק יש לבצע איזון משאבים בעת גירושין. בחלוקת הרכוש מבדילים בין הרכוש המשותף שהוא הרכוש שבני הזוג צברו במהלך החיים המשותפים ובין הרכוש שאינו משותף. למרות שדרך זו נשמעת פשוטה היא עשויה להיות מורכבת מאוד שכן גם רכוש שאינו משותף יכול להיחשב למשותף במקרה שישנה הוכחה לכך שהייתה כוונה לשתף אותו עם הצד השני. חלוקת הרכוש צריכה להתבצע באופן הוגן שלא יגרום לבן או לבת הזוג לחוש תחושת קיפוח.
  • משמורת והסדרי ראיה – ההסכם צריך לקבוע מיהו ההורה המשמורן ומה הם הסדרי הראייה של ההורה שאינו משמורן. על ההסכם לציין מתי הילדים יפגשו עם ההורה שאינו משמורן, באילו ימים, סופי שבוע, חגים וחופשות.
  • מזונות – יש לציין בהסכם מהו גובה המזונות, מה המזונות כוללים, מתי הסכום יועבר ואיך הוא יועבר. סכום המזונות צריך להיות הוגן ומוסכם על בני הזוג.
  • חינוך – יש לציין בהסכם היכן ילמדו הילדים וכיצד יתחנכו – על פי אילו ערכים ואילו אמונות.

בחירת עורך דין ובית משפט

עדיין חושבים איך מתגרשים בהסכמה? במידה שאתם מעוניינים להתגרש בהסכמה חשוב שתפנו אל עורך דין שמתמחה בדיני משפחה. עורך דין מקצועי שצבר ניסיון בתחום יוכל לסייע לכם לנסח את ההסכם כהלכה.

במקרה של גירושים בהסכמה ניתן לחסוך בעלויות על ידי קבלת שירות מעורך דין גירושין אחד שיספק ייצוג וישמור על האינטרסים של שני הצדדים. יועיל ביותר לבחור עורך דין גירושין שעוסק גם בגישור גירושין.

במידה שבני הזוג או אחד מהצדדים חש שהוא מעוניין לקבל שירות מעורך דין גירושין בנפרד, חשוב שהוא יקשיב לעצמו ויעשה זאת אך עליו לזכור שהשירות יעלה את העלויות.

במקרה של גירושין בהסכמה אין צורך בפניה אל בית המשפט אך רצוי לקבל אישור על החוזה משום שלאחר שבית המשפט מאשר הסכם גירושין ההסכם הופך להיות מחייב עוד יותר. כמו כן, בית המשפט יכול לוודא שההסכם שומר על האינטרסים של שני הצדדים. יש לציין שברוב המקרים צריכים גם הזוגות שמתגרשים בהסכמה להגיע לרבנות.