איך להתגרש בזול?

איך להתגרש בזול?

הרבה רגשות קשים מתלווים לתהליך הגירושין, הרבה חששות ודאגות בנוגע לעתיד. לצד תחושות האשמה, הכעס, התסכול ואף חוסר האונים שמלווים את רוב בני הזוג שמחליטים להתגרש, קיים גם החשש הכלכלי. פירוק התא המשפחתי גורם לשינויים רבים במישור הכלכלי וכשמתווספות לכך ההוצאות הגבוהות של הגירושין, עשויים בני הזוג להגיע למצב כלכלי מורכב ואף קשה ביותר.

לצד המקרים בהם בני הזוג לא מצליחים לפתור את המחלוקות ולכן מגיעים אל בית המשפט ונושאים בעלויות הכבדות, ניתן לעבור את תהליך הגירושין בדרך אחרת – בזול. אז איך עושים את זה? איך להתגרש בזול? מיד נסביר על גירושין עם מינימום הוצאות כספיות.

איך להתגרש בזול עם מינימום הוצאות כספיות?

כדי להתגרש עם מינימום הוצאות יש לפנות אל עורך דין שמתמחה בגירושין. רצוי לפנות אל עורך הדין בהקדם כדי לדעת כיצד להתנהל בהמשך. כדאי לפנות אל עורך הדין גם במקרה שמתלבטים בנוגע לגירושין ומעוניינים לדעת מה יהיו ההשלכות של התהליך. עורך דין שמתמחה בגירושין יבדוק את המקרה באופן קפדני, יציג בפני הצד שפנה לייעוץ את האפשרויות שעומדות בפניו וימליץ לו כיצד כדאי לו לפעול. ברוב המקרים תעלה האפשרות של גישור.

[elementor-template id="916"]

איך להתגרש בזול?

חוק הגישור

לפני שאתם מעלים את השאלה איך להתגרש בזול, זכרו כי תהליך הגישור חוסך לבני הזוג עימותים בבית המשפט. ההגעה לדיונים בבתי המשפט גורמת לפגיעה נפשית וכלכלית משום שהתהליך הופך להיות מלחמה וההוצאות הכרוכות בגירושין בבית המשפט גבוהות ביותר.

חשוב לציין שתהליך הגישור הינו חובה. בשנת 2016 נכנס לתוקף חוק גישור חובה במטרה לסייע לזוגות שמתגרשים להימנע מהגעה אל בית המשפט. לפי החוק, צריכים המעוניינים להתגרש לעבור גישור ולנסות ליישב את המחלוקות בטרם יפנו אל בית המשפט.

גישור גירושין יכול להתבצע דרך יחידת הסיוע של בית המשפט לענייני משפחה או על ידי פניה אל עורך דין גירושין שמתמחה בגישור גירושין.

למי לפנות? אל יחידות הסיוע של בית המשפט או אל עורך דין גירושין שעוסק גם בגישור גירושין?

השאלה האם לפנות אל עורך דין גירושין לצורך גישור גירושין או אל יחידות הסיוע של בית המשפט מעסיקה חלק מבני הזוג שמעוניינים לפנות לגישור גירושין. התשובה לשאלה אינה חד משמעית שכן אם בוחנים את שתי האפשרויות ניתן להבין שלכל אופציה יש יתרונות וחסרונות משלה.

במקרה שבני הזוג פונים אל היחידות של בית המשפט, יתבצע הטיפול על ידי פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מגשרים, פסיכיאטרים ומטפלים משפחתיים. במקרה זה הטיפול יינתן בחינם וזהו יתרון משמעותי. מנגד, עולות טענות בנוגע לכך שעובדים סוציאליים ומטפלים לא יכולים להחליף עורכי דין שמתמחים בתחום.

בחלק מהמקרים בהם בני הזוג פנו אל יחידות הסיוע, המליצו העובדות לקבל גם ליווי מעורך דין, אך במקרים רבים ניסו עובדות יחידת הסיוע למנוע מבני הזוג לקבל ייעוץ משפטי.

במידה שבני הזוג פונים אל עורך דין גירושין שמתמחה בגישור – הם אומנם צריכים לשלם, אך עדיין מדובר בסכום נמוך יותר מאשר במקרה של גירושין בבית המשפט. מעבר לכך, במידה שבני הזוג פונים אל עורך דין שמתמחה בתחום, הם מקבלים סיוע משפטי מלא ויכולים לבחור עורך דין שמתאים להם מבחינה אישית.

איך להתגרש בזול?

מדוע כדאי לבני זוג לעבור תהליך של גישור?

כפי שצוין – זוגות שעוברים תהליך של גישור ומצליחים ליישב את המחלוקות בדרכי שלום, יכולים למזער את הפגיעה הנפשית והכלכלית. הליך הגישור מסייע מאוד גם לילדים במידה שישנם, שכן ההורים אינם נלחמים זה בזו.

יתרון משמעותי נוסף של תהליך גישור מוצלח הוא שהגירושין מתבצעים במהירות – זאת בניגוד למקרים בהם בני הזוג נאבקים זה בזו בבית המשפט. במקרים אלו, עשוי תהליך הגירושין להיות מעייף ומייגע.

זוגות שעוברים תהליך גישור גירושין מתמקדים בכל הסוגיות שנוגעות לגירושין, מגיעים להסכמות, חותמים על ההסכם וחוסכים עימותים בעתיד. את ההסכם מגישים בני הזוג לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני כדי שהחוזה יקבל תוקף.

קבלת סיוע רגשי מגורם מקצועי

עריכת הסכם גירושין, הגשתו לבית המשפט וקבלת תוקף משפטי הינן פעולות משפטיות שיש לבצע, אך תהליך גירושין אינו מסתכם בפן הפרקטי בלבד.

לתהליך הגירושין מתלווים מגוון רגשות עמם צריכים בני הזוג להתמודד וכדי להצליח לעבור את התקופה הקשה ולפתוח דף חדש באמת, חשוב לקבל סיוע מבעל מקצוע.

פניה אל בעל מקצוע שמתמחה בטיפול בזוגות שעוברים תהליך גירושין וצריכים להתמודד עם פירוק הזוגיות והתא המשפחתי יכולה לסייע מאוד. בעל מקצוע שמתמחה בתחום יכול לסייע לבני הזוג להסתגל למציאות החדשה ולכל הפחדים שהיא מעוררת.

כאשר מדובר על זוגות עם ילדים, הרי שקבלת הסיוע חשובה עוד יותר משום שיש לדאוג לכך שהילדים ירגישו ביטחון ולנסות להפחית את הפגיעה בהם ככל אשר ניתן.

באמצעות טיפול מקצועי יהיה ניתן לקבל כלים נכונים שיסייעו להורים להפחית את הפגיעה בילדים, לשמור על עצמם ולשמור על מערכת יחסים תקינה ביניהם.

עוד נושאים לקריאה: