איך להתגרש מבעל אלים?

איך להתגרש מבעל אלים?

הרבה זוגות רבים, מתווכחים, צועקים, סולחים זה לזו ומתפייסים, אך יש דברים שלא ניתן להעביר לסדר היום ואחד מהם הוא קיום חיים משותפים עם בעל אלים.

נכון לשנת 2018 הוכו בישראל 200,000 נשים ו-21 נשים נרצחו. הטרור אינו פוסח גם על הילדים. לפי הנתונים נמצא שחצי מיליון ילדים בישראל עדים לאלימות שמופנית נגד אמהותיהם. נתונים אלו מזעזעים לגמרי.

לצערנו, לא כל הנשים מדווחות על הפגיעות. למעשה, מעט מאוד נשים פונות אל גורמים בקהילה או פונות אל המשטרה ומדווחות על הבעל האלים. לפי הנתונים, נמצא שבסביבות 50 תיקים שעוסקים באלימות במשפחה נפתחים מדי יום.

[elementor-template id="916"]

בעל אלים – איך ניתן לצאת ממעגל האלימות?

איך להתגרש מבעל אלים?

איך להתגרש מבעל אלים? פנו לעורך דין גירושין לייעוץ

בחלק מהמקרים מצליחות הנשים לאזור אומץ, נשים אלו פונות אל עורך דין שמתמחה בדיני משפחה כדי להגיש תביעת גירושין, אך כפי שצוין – מדובר בנשים מעטות. רבות מהנשים ממשיכות לחיות עם הבעל ולסבול מכאב פיזי, כאב נפשי ופגיעה בביטחון העצמי.

נשים רבות מאשימות את עצמן ועדיין מקוות שיום יבוא ובעלן ישתנה, אך בפועל המצב רק מחריף. חשוב לציין שהאלימות יכולה לבוא לידי ביטוי בדרכים אחרות. בעל אלים יכול לנהוג באלימות כלפי הילדים, כלפי רכוש וכמובן שהאלימות יכולה להיות אלימות נפשית. חשוב לדעת שאלימות נפשית יכולה לפגוע עוד יותר מאלימות פיזית.

איך להתגרש מבעל אלים? כדי לצאת מהמצב הקשה יש ליצור קשר עם קווי החירום שעובדים באופן אנונימי – כך שהאישה לא צריכה להזדהות, קווי החירום יפנו את האישה לגורמי הטיפול של הקהילה. על האישה לזכור שגם אם היא מבקשת סיוע, המשך ההתנהלות תלוי בה. כדי להצליח לשבור את מעגל האלימות עליה להיות אקטיבית ולפנות אל המשטרה ואל בית המשפט שיורה על מתן צו הגנה. צו ההגנה יאסור על הבעל להיכנס לדירת המגורים של האישה ויחייב אותו לשמור מרחק מסוים מהדירה, לא להטריד את האישה ולא לשאת נשק או להחזיק נשק – גם אם הנשק ניתן מרשות מסוימת או מצה"ל.

בית המשפט יורה על מתן צו הגנה במהירות כל עוד הוכח שהבעל אלים. חשוב לדעת שגם במקרים בהם בית המשפט פוסק על מתן צו הגנה, הדבר לא מבטיח שהאישה תהיה בטוחה. לפעמים עלול הצו להוביל להרעה בהתנהגותו של הבעל.

איך להתגרש מבעל אלים?

איך להתגרש מבעל אלים?

כל אישה זכאית לחיות ללא פחד ולחוש ביטחון, על עובדה זו אין עוררין. לפעמים, מצליחות הנשים שרואות את המציאות הכואבת להבין שמגיע להן לחיות ללא פחד וכאב. חלק מהנשים הללו מחליטות להתגרש.

ההחלטה להתגרש מבעל אלים מלווה בפחד גדול שכן הסיכונים רבים, לכן, חשוב לדעת כיצד לנהוג. אישה שמעוניינת להתגרש מבעל אלים צריכה בראש ובראשונה לקבל ייעוץ מאנשי מקצוע שמתמחים בתחום ועובדים במרכזים למניעת אלימות במשפחה.

כמו כן, צריכה האישה לבדוק איזה גורם יכול לסייע לה בשעת חירום ולשתף אדם שקרוב אליה כך שהיא תוכל להיעזר בו.

פעולה נוספת שעל האישה לבצע היא להטמין כסף במקום בטוח או לפתוח חשבון בנק נפרד מבעלה. במידה שהאישה מחליטה לעזוב את הבית, חשוב שהיא תקפיד לצאת בזמן בו הבעל לא נמצא.

כמו כן, רצוי שהאישה תאסוף ראיות שמעידות על כך שבעלה נוהג באלימות. נוסף על הפעולות שצוינו, חשוב שהאישה תפנה אל עורך דין משפחה שצבר ניסיון בטיפול בתיקים של אלימות במשפחה. עורך דין שמתמחה בתחום יספק לאשה את כל המידע הנחוץ שנוגע לזכויותיה ולזכויות ילדיה. ידע הוא כוח, ובאמצעות גיוס המידע וההנחיות של עורך הדין, תוכל האישה להילחם, להצליח להתגרש מהבעל האלים, לקבל את הזכויות שמגיעות לה, להגן על ילדיה ולהתחיל בחיים חדשים.

נושאים נוספים לקריאה: