חוויתם בגידה? יש לכם עילה לתביעת נזיקין

תביעות נזיקין בין בני זוג

בגידה היא, ככל הנראה, המעשה הכי חמור שיכול לקרות בין בני זוג שנמצאים במערכת יחסים זוגית. מעשה זה נחשב לשבר של ממש ביחסים. על כן, היא מהווה עילה לא רק לסיום הקשר אלא גם לתביעת נזיקין.

איך ומתי אפשר לתבוע נזיקין על בגידה?

בדרך כלל כשמדברים על תביעות נזיקין, הכוונה לתביעות כלפי עסקים, ארגונים, מוסדות או פרטים שגרמו נזק כספי, גופני, נזק לרכוש. אך יש תביעות נזיקין בין בני זוג שיכולות להתנהל על רקע שונה לגמרי וכן התביעה עצמה תהיה על בסיס משתנה אחר. יש תביעות נזיקין על רקע בגידות, ומה שיעמוד במרכז התביעה, זה נזק נפשי ואחר.

לפני שנסביר איך ומתי אפשר לתבוע נזיקין על בגידות, חשוב להבין את המשמעות של המעשה בצורה רחבה. כשאחד מבני הזוג בוגד בצד השני, הוא מפר גם את ההסכם איתו (בהנחה והם נשואים או ידועים בציבור) וכן, הוא מפר את האמון שלו. במקרים רבים, זה יכול להוביל לפגיעה נפשית ומעבר לכך, שכן זה יכול להוביל לשינוי תוכניות עליהם התבססו החיים שלהם כזוג.

ליצירת קשר: ניתן להשאיר פנייה או לחייג למספר 052-9787213

שני הדברים הנ"ל יכולים להוות עילה לתביעת נזיקין. חשוב להדגיש כאן, במשך שנים לא היה ניתן להגיש תביעה כזו, אך בשנים האחרונות, בית המשפט נתן לכך היתר. שכן ברור שאם אחד מבני הזוג בוגד בצד השני, הוא גורם לו נזק משמעותי, ועליו לפצות אותו על כך.

כיצד מתבצעת התביעה?

על מנת לתבוע נזיקין במקרה של בגידה, יש להוכיח תחילה שאכן הייתה בגידה. בהנחה ובני הזוג נפרדים על רקע זה, אז קל להוכיח את העניין של הבגידה. אך כמו בתביעות נזיקין אחרות, יש להוכיח שאכן נגרם נזק. כאן מדובר על נזק נפשי. לשם כך יש להציג הוכחות של מומחים בעניין. חשוב לומר, הרבה פעמים העניין של בגידה יכול להשפיע על חלוקת הרכוש בין הצדדים, כך שהצד הבוגד יקבל פחות מהצד הנבגד.

נקודה אחרונה בהקשר של התביעה, ניתן גם לתבוע את הצד הבוגד על כך שהוא הוליך שולל ופגע ביכולת של הצד השני להתפתח ולהקים משפחה. בהנחה כמובן שיש בסיס לטענה הזאת.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
עורך דין גירושין

עורך דין גירושין

מתמחה במגוון דיני המשפחה וגירושין, לרבות הסכמי גירושין, הסכמי ממון, צוואות ועוד.

Call Now Button052-9787213