מה כדאי לדעת לפני שבוחרים עו"ד לתביעת פינוי מושכר?

עו"ד לתביעת פינוי מושכר

להיות בעלים של נכס מהווה בטחון כלכלי כמו גם תשואה לטווח ארוך. מי שיש לו דירה או בית להשכרה, (ואפילו מבנה עסקי שימושי) – יוכל להנות מתשואות ורווחים לאחר השכרתם, כמו גם מנכס שמהווה רשת בטחון משוריינת וחזקה לכל תרחיש. עם זאת, להיות בעל נכס מושכר, זה לא תמיד דבר פשוט. שכן מלבד הבירוקרטיה ותשלומי המיסים, יש לעסוק גם בחיובים של שוכרים,  גביית תשלומים חשבונות והוצאות, כמו גם התמודדות עם דייר בעייתי שאינו משלם או אינו מפנה את הדירה בעת הצורך.

ולמרות שעל פי החוק להגנת הדייר: פינוי דייר מוגן הוא בעייתי, משום שגם אם הדייר לא שילם או הפר חוזה בצורה כזאת או אחרת, קשה יהיה לפנותו. זאת בשל הבעייתיות המשפטית שמגנה על הדייר שאין אפשרות לפנות בקלות, מפני שאינו נחשב מסיג גבול. בכך, הדייר שלא ניתן לפנות ללא סיוע של עורך דין, יכול להמשיך להתגורר בנכס גם אם הפר את החוזה.

אז מה כדאי לדעת לפני שבוחרים עורך דין לתביעת פינוי מושכר? הנה מספר עובדות ופרטים חשובים:

במקרים בהם בעל דירה רוצה לפנות שוכר שאינו משלם דמי שכירות או חשבונות, לא ניתן יהיה מיד לפנות את הדייר ובטח שלא בכוח. לכן לעיתים דרושה סיוע של משפטן מנוסה.

ליצירת קשר: ניתן להשאיר פנייה או לחייג למספר 052-9787213

תהליך של הליך משפטי ימשך בדרך כלל בטווח של שנה. זאת במקרים מסובכים. לכן חשוב להתחיל בהליכים נגד הדייר, כמה שיותר מוקדם.

בעת השכרת נכסים חשוב להחתים ערבים, גם אם הדבר נחשב מיושן. במקרה של חוסר תשלום, יהיה לכם קל יותר להפעיל את שטר הערבות.

למרות שרבים אולי ינקטו בשיטה כזאת, אסור בתכלית האיסור לנתק שוכר ממים וחשמל. הדבר נחשב עבירה שעלולה להסתיים בתביעת נזקי גוף.

פתרון ראוי בעת פינוי שכור שהפר חוזה

במידה ואתם מוצאים עצמכם מבולבלים ומתוסכלים מדייר שאינו מפנה את הנכס, חשוב מהרגע הראשון של חוסר תשלומים: לפנות לערכאות המשפטיות ולהגיש תביעה לבין דין לתביעות קטנות. במידה וניתן פסק דין, אך הדייר אינו משלם, יש להגיע עם פסק הדין ללשכה להוצאה לפעול ולפתוח תיק נגד הדייר. בכך תוכלו למזער נזקים וללמוד לקחים לפעם הבאה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
עורך דין גירושין

עורך דין גירושין

מתמחה במגוון דיני המשפחה וגירושין, לרבות הסכמי גירושין, הסכמי ממון, צוואות ועוד.

Call Now Button052-9787213