נוטריון

באילו מקרים תצטרכו להיעזר בנוטריון?

נוטריון

תשאלו כמעט כל אדם בעולם מה צריך לעשות כשאנחנו עומדים בפני סוגיה או דילמה משפטית כלשהו ותקבלו את התשובה שיש לפנות לעורך דין מקצועי ומנוסה המתמחה בסוגיה המסוימת בפניה אנו עומדים. זוהי כמובן תשובה נכונה בהרבה מקרים, אך האם ידעתם כי ישנם מקרים בהם שירותיו של עורך דין פשוט לא מספיקים ויש להיעזר גם בנוטריון? אם אתם לא ממש בטוחים באיזה מקרים מדובר ובכלל מיהו הנוטריון, הנה כמה מקרים ספציפיים שיעשו לכם סדר בדברים.

תרגום מסמכים משפטיים

תרגום של ספר או של מסמכים רגילים יכול להיעשות על ידי מתורגמן בלבד, אך במקרים בהם אתם נדרשים לתרגם מסמכים משפטיים שונים, עליכם להיעזר בשירותיו של נוטריון. מחירון נוטריון נקבע על פי חוק מסוים לכל שירות שהוא כאשר כל נוטריון רשאי לגבות בנוסף תשלום לפי שירות ספציפי בהתאם לדרישות שלו. גם אם התרגום לא נעשה ממש על ידי הנוטריון, הוא זה שחותם ומאשר את הנכונות שלו ועל כן אנחנו חייבים לגשת אליו במקרים הללו. זה יכול להיות הסכם לרכישת נכס בחו"ל, תרגום של צוואה של קרוב משפחה מחו"ל או כזו שנכתבה בשפה אחרת או תרגום מסמכים מעברית כמו תעודת בגרות ואישור השכלה בשביל להתקבל למוסדות לימוד בחו"ל.

[elementor-template id="916"]

חתימה על ייפוי כוח

במקרים בהם אנו רוצים לתת ייפוי כוח לאדם מסוים לביצוע פעולות כלשהן ובוודאי כאשר מדובר בייפוי כוח מתמשך, עלינו לבצע זאת דרך נוטריון. אך ורק הוא מוסמך לאשר כי ייפוי הכוח ניתן מרצון ורק החתימה שלו הופכת את ההליך לקביל.

אימות הסכם יחסי ממון לפני נישואין

כאשר בני זוג רוצים לחתום על הסכם ממון לפני שהם באים בברית הנישואין, עליהם לגשת ולערוך אותו אצל הנוטריון. הוא בודק כי הכל נעשה ברצון מלא של שני בני הזוג ולאחר עריכת ההסכם אך ורק חתימה ממנו מקנה לו תוקף משפטי.

שימו לב – אלו הן שלוש דוגמאות על קצה המזלג. לפני כל הליך משפטי אנו ממליצים לבדוק אם יש צורך גם בשירותיו של נוטריון.